sobota, srpna 14, 2004

týden ve světě

- SÍLY USA ÚTOČÍ NA SADRŮV DŮM, ALÁVÍ VYZVAL MILICE SLOŽIT ZBRANĚ Američtí vojáci vzali ztečí dům radikálního šíitského duchovního Muktady Sadra v iráckém svatém městě Nadžaf. Sadr ale v té době byl ve svatyni vzdálené asi dva kilometry. Útok se uskutečnil v době, kdy irácký prozatímní premiér Ajad Aláví vyzval Sadrovy ozbrojence, aby složili zbraně a opustili svatyně ve městě Nadžaf, v nichž se opevnili. V prohlášení zveřejněném v Bagdádu Aláví zopakoval svou výzvu, aby se ozbrojenci loajální Sadrovi zapojili do politického procesu v zemi. Politický proces je otevřený pro kohokoli a kdokoli je vyzván, aby se do něj zapojil, uvedl Aláví.

- ŠÍITSKÉ MILICE ZAÚTOČILY NA POLICEJNÍ STANOVIŠTĚ V BAGDÁDU Šíitští ozbrojenci zaútočili včera na policejní stanici v centru Bagdádu. Zatím není známo, zda byl při útoku někdo zraněn, ale jejich akce posiluje obavy z růstu násilí v iráckém hlavním městě v situaci, kdy americké síly už týden bojují proti šíitským radikálním ozbrojencům ve svatém městě Nadžaf. Útok vedli ozbrojenci loajální radikálnímu šíitskému duchovnímu Muktadovi Sadrovi. Americká armáda oblast uzavřela, nad západním břehem řeky Tigris přelétají americké vrtulníky a do oblasti se přesunula obrněná vozidla. Z Bagdádu se ozývají silné exploze. Americké letouny zaútočily také na cíle v blízkosti domu Muktady Sadra v Nadžafu. Nad městem, kde si boje za posledních 24 vyžádaly 25 obětí, stoupají sloupce černého kouře. Zda byl Sadr v době útoku v domě, se nepodařilo zjistit. Neklidná situace v Iráku se odráží i na světovém trhu s ropou, kde zůstávají ceny na rekordně vysoké úrovni.

- NĚMECKÝ KANCLÉŘ SCHRÖDER NAVŠTÍVIL V RUMUNSKU HROB SVÉHO OTCE Německý kancléř Gerhard Schröder v rámci návštěvy Rumunska poprvé zavítal na hrob svého otce v sedmihradském Ceanu Mare. Schröder, který trval na přísně soukromém rázu zajížďky, položil na hrob kytici bílých růží. Policie celou oblast navštíveného hrobu uzavřela. Zhruba tři stovky čekajících místních obyvatel tak neviděly, jak Schröder a jeho doprovod kráčí k pravoslavnému kostelu, v jehož areálu se místo posledního odpočinku nachází. Svého otce Schröder nikdy nepoznal. Desátník Fritz Schröder padl 4. října 1944 ve svých 32 letech. Budoucí kancléř se narodil 7. dubna 1944. Schröder-otec byl zabit během ústupu německé armády rumunskými vojáky, kteří se na konci srpna oficiálně přidali na stranu spojenců. Některé zdroje uvádějí, že padl do rukou rumunských civilistů.

- USA A ÁZERBÁJDŽÁN JEDNALY O VĚTŠÍ BEZPEČNOSTNÍ SPOLUPRÁCI Americký ministr obrany Donald Rumsfeld jednal s ázerbájdžánským prezidentem Ilchamem Alijevem o větší bezpečnostní spolupráci mezi oběma zeměmi. Americký politik přiletěl do Baku v rámci svého euroasijského turné. Naše vztahy jsou stále silnější. Jsem si jistý, že v budoucnu budeme nadále přáteli a spojenci, řekl Alijev novinářům. Chceme rozvíjet naše bilaterální vztahy ve všech oblastech, politických, ekonomických, sociálních, kulturních i vojenských, dodal prezident. Ázerbájdžán je podle Rumsfelda důležitým partnerem USA v boji proti terorismu. /

- KERRY O NEZBYTNOSTI SPOLUPRÁCE, BUSH NEVĚŘÍ VE VÝRAZNÉ VÍTĚZSTVÍ Na mezinárodní spolupráci, která pomůže obnovit image Spojených států, se chce zaměřit demokratický kandidát na prezidenta John Kerry ve své příští funkci, bude-li zvolen. Na předvolebním mítinku v Hendersonu ve státě Nevada reagoval na stížnosti svých voličů, kteří poukazovali na zhoršení vztahů mezi USA a zbytkem světa. Hodně jsem cestoval," řekl John Kerry, který částečně vyrůstal v Evropě a byl členem zahraničního výboru Senátu. Nikdy jsem nezažil, že by Spojené státy byly tak odmítány a tak kritizovány tolika lidmi ve světě. Musíme obnovit vliv naší země a respekt světa vůči ní, řekl Kerry a dodal: Já to hodlám udělat.

- THAJSKÁ KRÁLOVNA MÁ NAROZENINY, UDĚLUJE SE MILOST ODSOUZENCŮM U příležitosti narozenin thajské královny bylo více než 10.000 vězňů omilostněno královským dekretem a propuštěno na svobodu. Jak upozornila vězeňská správa, jde o tradiční amnestii v duchu buddhismu, který je v této asijské zemi státním náboženstvím. Jde o první skupinu z celkových 25.000 vězňů, kteří počínaje včerejškem budou do 60 dnů postupně propuštěni na svobodu v rámci rituálu oslav 72. narozenin královny Mom Radžavong Sirikit Kitijakary. Dalším 50.000 odsouzencům byl jejich trest zmírněn. Královna Sirikit byla korunována ve svých 17 letech v roce 1950, kdy se vdala za krále Bhumibola Adulyadeje. Mezi propuštěnými je i několik cizinců, kteří budou předáni imigrační policii a následně deportováni. Bližší údaje o nich k dispozici nejsou.

- POPRAVOVANÝ MUŽ VIDEONAHRÁVCE NENÍ ÚDAJNĚ AGENT CIA Popravovaný muž, kterého zachycuje videonahrávka zveřejněná na islamistické internetové stránce, není agent CIA. Napsala to agentura AFP, která se odvolává na nejmenovaného amerického činitele. Muž, který je na videonahrávce, není agent CIA, řekl tento činitel. Podle jeho slov se žádný agent CIA nepostrádá a americká Ústřední zpravodajská služba ví, kde se nachází každý její zaměstnanec. CIA se nyní snaží zjistit, kdo je muž nahraný na videozáznamu.

- BRITSKÝ VOJÁK ZABIT V BASŘE, ČEŠTÍ VOJÁCI V POŘÁDKU Britský voják byl včera zabit při nepokojích v jihoirácké Basře, v jejímž blízkosti je rozmístěna také česká jednotka. Jak ale uvedl v rozhovoru pro Českou televizi velitel českého kontingentu v Iráku Luboš Bahník, všichni čeští vojáci jsou v pořádku. Podle prohlášení britského ministerstva zahraničí byl britský voják v Basře zabit, když na vojenský konvoj začali střílet místní ozbrojenci. Další čtyři vojáci byli zraněni. V Iráku Češi pracují v mnohonárodní divizi pod britským velením. Na základně Šaíba v blízkosti Basry a také v policejní akademii v Zubajru pomáhají vojenští policisté školit místní policejní jednotky a jejich instruktory. Celkem už se podíleli na vyškolení asi 3000 Iráčanů.

pátek, srpna 13, 2004

Kožený z Baham do Prahy?

- VEDENÍ ODS SCHVÁLILO POSTUP STRANY PŘI VLÁDNÍ KRIZI Výkonná rada ODS schválila postup stranického vedení při vládní krizi. I když prezident Václav Klaus nejsilnější opoziční straně vytkl malou angažovanost a opožděnou reakci na nedávno jmenovaný kabinet Stanislava Grosse, občanští demokraté jsou přesvědčeni o tom, že postupovali správně. Žádný rozpor mezi ODS a panem prezidentem neexistuje, je to čirá fabulace. ODS oceňuje standardní postup prezidenta Klause při řešení nové vlády, řekl novinářům místopředseda strany Jan Zahradil. Lídr ODS Mirek Topolánek považuje za přirozené, že ODS jako opoziční strana může mít na některé otázky jiné názory než prezident, který má jasně dané pravomoci v ústavním systému.

- ČESKÁ REPUBLIKA POŽÁDÁ BAHAMY O VYDÁNÍ KOŽENÉHO Česká justice chystá další krok k tomu, aby mohl být bývalý šéf harvardských fondů Viktor Kožený postaven před český soud - požádá Bahamské ostrovy o jeho vydání. Zjistili jsme, že Bahamy jsou vzhledem k České republice vázány smlouvou z 11. listopadu 1925 o vzájemném vydávání zločinců, řekla ředitelka mezinárodního odboru Nejvyššího státního zastupitelství Světlana Kloučková. Kožený je v ČR stíhán jako uprchlý pro rozsáhlé podvody. Žije na Bahamských ostrovech, které nemají s Českem diplomatické styky ani smlouvu o právní pomoci. Soud v Nassau předloni dokonce nevyhověl české žádosti, aby bahamské úřady doručily Koženému obvinění. Policie jej proto začala stíhat jako uprchlého a soud na něj vydal mezinárodní zatykač.

- KLAS ZŘEJMĚ NEDOSTAL BEZPEČNOSTNÍ PROVĚRKU Předseda sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) Jan Klas (ODS) zřejmě nedostal bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Podle Radiožurnálu Klas rozhodnutí Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) už obdržel, ale podal proti němu odvolání. Z toho plyne, že Klas prověrku nezískal, uvedl Radiožurnál. Klas informaci o tom, že neobdržel bezpečnostní prověrku, nepotvrdil. Klas v roce 1998 bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň utajení od NBÚ obdržel. Komisi pro kontrolu BIS Klas předsedá už druhé volební období. Podle zákona musel po pěti letech o prověrku požádat znovu.

čtvrtek, srpna 12, 2004

Hoffmann ve vězení

- BÝVALÝ KOMUNISTICKÝ POLITIK HOFFMANN NASTOUPIL DO VĚZENÍ Bývalý komunistický politik Karel Hoffmann nastoupil do pankrácké věznice. Soud ho potrestal čtyřmi roky vězení za to, že na počátku invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 nařídil vypnout rozhlasové vysílače. Ve svých osmdesáti letech je Hoffmann nejstarším vězněm v České republice. Hoffmann se stal jediným vysokým představitelem bývalého režimu, který byl v souvislosti s rokem 1968 odsouzen. Půjde do nejmírnějšího druhu vězení, s dozorem. Na tiskové konferenci v pražském sídle KSČM zopakoval, že trvá na své nevině.

- VERDIKT O ODŠKODNÉM ZA ZMĚNU RODNÉHO ČÍSLA JE PRAVOMOCNÝ Za výdaje spojené se změnou rodného čísla dostane Petr Malý z Chlen u Kostelce nad Orlicí na Rychnovsku od státu s definitivní platností odškodné 6077 korun. V květnu tak rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2 a žalobce ani ministerstvo práce a sociálních věcí se ve stanovené lhůtě proti verdiktu neodvolali. Malý přitom stát žaloval o 30.000 korun. Květnový rozsudek je pravomocný, řekla obvodní soudkyně Šárka Henzlová. Úřady změnily Petru Malému rodné číslo po zjištění, že stejné číslo kdysi přidělily i jeho jmenovci z Hrušovan u Brna. Oba muži se narodili ve stejný den, 12. listopadu 1960. Žalobci Malému zkomplikovalo původní rodné číslo osobní život a také jednání s řadou institucí. /

- ČEŠI MAJÍ NEJRADĚJI SLOVÁKY, NEJMÉNĚ IZRAEL Na první místo mezi nejoblíbenější země řadí Češi Slovensko. Kladný vztah mají také k Francii a Velké Británii. Naopak nejméně sympatií si u občanů České republiky získaly Izrael, Čína a Rusko. Lidé vyjadřovali v průzkumu svůj názor na 15 důležitých států světa včetně všech sousedů České republiky. Slovensko označilo za nejoblíbenější 64 procent z více než tisícovky dotázaných. Ze sousedních zemí získalo nejméně sympatií Německo, přesto ho hodnotí kladně téměř 40 procent respondentů a další třetina má k této zemi neutrální vztah. Ke Spojeným státům vzhlížejí pozitivně především mladí lidé. Celkově cítí sympatie k USA kolem 40 procent Čechů, což řadí tuto zemi na sedmou příčku pomyslného žebříčku oblíbenosti.

středa, srpna 11, 2004

menšiny pod premiera

- VOJÁKY PŘIVEDLA DO PROFESIONÁLNÍ ARMÁDY MOŽNOST KARIÉRNÍHO RŮSTU Možnost profesního růstu, dobrý výdělek, ale i láska k vlasti - to jsou nejčastější motivy, které přivedly vojáky do řad profesionální české armády. ČTK to včera zjistila v malé anketě mezi účastníky vůbec první veřejné slavnostní přísahy profesionálních vojáků, která se uskutečnila na náměstí v Přerově. Hlasité tak přísaháme vyřklo 291 vojáků, z toho 85 žen, kteří nyní procházejí tříměsíční náhradní vojenskou službou. Zahradnické nářadí za zbraň vymění pětadvacetiletá Jarmila Nováčková z Kroměříže. Absolventka vysoké zahradnické školy se nyní na svou novou profesi v armádě připravuje ve středisku v Přerově. Vojáci se po ukončení tříměsíční náhradní vojenské služby a následného odborného výcviku rozjedou k útvarům po celé republice.

- NOVÝ MINISTR OBRANY CHCE O MISÍCH V ROCE 2005 V CIZINĚ DÁL JEDNAT Nový ministr obrany Karel Kühnl (US- DEU) připustil, že o podobě zahraničních misí české armády v příštím roce bude chtít ještě jednat s prezidentem Václavem Klausem, předsedou vlády Stanislavem Grossem a ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou. Minulá vláda na konci července schválila materiál Kühnlova předchůdce Miroslava Kostelky, který omezoval českou vojenskou přítomnost v Iráku, a naopak posiloval působení v Afghánistánu a na Balkáně. Kühnl poznamenal, že toto usnesení platí, ale je teoreticky možné je upravit.

- ZÁKON VYŽADUJE BEZÚHONNOST LÉKAŘŮ, EMMEROVÁ ZCELA NESOUHLASÍ Nová ministryně zdravotnictví Milada Emmerová chce zmírnit zákon, který vyžaduje od zdravotníků bezúhonnost. Proti zákonu, který platí od dubna, je i Česká lékařská komora (ČLK). Experti oponují, že zmírnění není na místě. Chci navrhnout novelizaci zákona, řekla Emmerová. Mírnější podmínky žádá i Česká lékařská komora a řada dalších lékařských organizací. Je to generální červená karta pro všechny, řekl prezident ČLK David Rath. Za nespravedlivé označil Rath také to, že lékař nebude smět léčit, když spáchá něco, co s jeho profesí nesouvisí. ČLK tvrdí, že nový zákon postihne několik desítek, možná stovek lékařů, kteří mají v rejstříku nějaký trest, aniž jim však soud zakázal léčit.

- ŠKROMACH: AGENDU MENŠIN BUDE MÍT NEJSPÍŠ NA STAROSTI PREMIÉR Problematiku národnostních menšin a lidských práv by mohl mít v novém kabinetu na starosti nejspíš premiér Stanislav Gross. Řekl to místopředseda vlády a ministr práce Zdeněk Škromach. Za agendu menšin, výzkum, lidské zdroje a protidrogovou prevenci byl ve Špidlově vládě zodpovědný vicepremiér Petr Mareš (US-DEU). Koaliční politici mají do konce týdne rozhodnout, jak si ministři jednotlivé oblasti rozdělí. Spíš si myslím, že tato agenda (menšiny) stejně jako některé jiné přejde přímo pod úřad premiéra. Zatím mi tato agenda nebyla přidělena. Myslím, že spíše souvisí s jinými oblastmi než s mojí, řekl Škromach. O tom, kdo bude mít problematiku národnostních menšin v ČR na starosti a komu připadne například vládní rada pro záležitosti romské komunity podle něj zatím nebylo rozhodnuto.

úterý, srpna 10, 2004

president a nová vláda

- KLAUS: PROGRAM VLÁDY JE NEKONKRÉTNÍ; ODS MĚLA REAGOVAT RYCHLEJI Programová část koaliční dohody staronové koalice ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody-DEU je podle prezidenta Václava Klause "bezzubá", nekonkrétní a neurčuje jasné pořadí vládních priorit. Očekává, že chystané programové prohlášení kabinetu již bude obsahovat nejen záměry a plány, ale i odpovídající způsoby řešení. Opoziční ODS a její stínová vláda měla reagovat na novou vládu daleko rychleji, řekl prezident. ODS se v době vládní krize rozhodla, že se nebude do ničeho plést, poznamenal Klaus, zakladatel a čestný předseda nejsilnější opoziční strany.

- ZPŮSOB VÝMĚNY TELIČKY ZA ŠPIDLU BYL PODRAZ A CHYBA, MÍNÍ KLAUS Nominace bývalého premiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) na funkci evropského komisaře vnímá veřejnost podle prezidenta Václava Klause jako naprosto neférový krok, jako čistý podraz. Klaus prohlásil, že občané takové praktiky nové vládě Stanislava Grosse ani sociální demokracii neodpustí. Z tohoto hlediska to byla hrubá chyba, soudí prezident. Expremiér nahradí od listopadu v bruselské centrále Pavla Teličku, kterého právě Špidlova vláda nominovala do Evropské komise původně na dalších pět let. Pár týdnů poté, co Špidla podal demisi, přijal nabídku vládních politiků a stane se novým eurokomisařem. Špidla ale odmítá výtky opozice a podle průzkumů i části veřejnosti, že nová funkce je trafika.

- DROGOVÁ KRIMINALITA BYLA LONI NEJVYŠŠÍ OD ROKU 1989 Počet lidí stíhaných a obžalovaných z drogové trestné činnosti byl loni nejvyšší od roku 1989. V roce 2003 policie stíhala za drogové delikty 3088 osob a 2737 lidí nakonec čelilo obžalobě. V roce 2002, kdy počet některých drogových trestných činů přestal poprvé od roku 1989 narůstat, policie stíhala 2504 lidí a 2247 z nich obžalovala. Vyplývá to ze správy nejvyššího státního zastupitelství. Podle zprávy mohou zveřejněná čísla prezentovat úspěšnou práci police, přesto lze jednoznačně konstatovat, že Česká republika v současné době prochází drogovým boomem. Úspěchy zaznamenala pouze severočeská policejní správa, kde ubylo stíhaných osob ze všech drogových trestných činů. Celkově však všechny druhy drogové kriminality zaznamenaly oproti předchozímu roku prudký nárůst.

- STOPROCENTNÍ PŘEROZDĚLENÍ POJISTNÉHO V PLNÉ ŠÍŘI AŽ OD ROKU 2007 Veškeré vybrané pojistné se bude mezi pojišťovnami přerozdělovat až od roku 2007, teprve pak se zvýší příjmy Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v poměru, který odpovídá spektru jejích pojištěnců. Mluvčí VZP Jiří Suttner řekl, že zákon, který platí od 1. srpna, počítá s nabíháním nového systému od ledna 2005. Léta 2005 a 2006 budou přechodným obdobím. Teprve od roku 2007 bude používáno přerozdělování podle nákladových indexů věkových skupin, takzvané stoprocentní přerozdělování, uvedl. VZP podle Suttnera zatím více peněz z vybrané částky nedostává. Tři miliardy, které dostala před rokem od vlády na oddlužení, musela z větší části vydat na to, aby konsolidační agentuře vrátila peníze, jež dostala na takzvanou předsunutou platbu. V období nižších příjmů tak VZP vždy z předsunuté platby za státní pojištěnce platí zařízením za péči. /http://www.ihned.cz/

pondělí, srpna 09, 2004

důvěra 24. srpna

- ČSÚ: POČET CIZINCŮ V ČR SE ZA DESET LET VÍCE NEŽ ZDVOJNÁSOBIL Počet cizinců v ČR, kteří v zemi pobývají legálně, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Zatímco v roce 1994 bylo v Česku asi 100.000 lidí ze zahraničí s povolením k pobytu, letos jich je téměř 250.000. Informovali o tom pracovníci Českého statistického úřadu (ČSÚ). I přes rostoucí počet však v Česku žije stále mnohem méně přistěhovalců než ve starých členských státech EU.

- SENÁT SE ASI POSTAVÍ PROTI POVINNÉ MATURITĚ Z MATEMATIKY Budoucí gymnazisté možná přece jen nebudou muset povinně maturovat z matematiky, jak to v červnu navrhla sněmovna. Proti této zkoušce se asi postaví Senát. Jednání jeho výboru pro vědu a vzdělání naznačilo, že horní komora velmi pravděpodobně předlohu školského zákona s pozměňovacími návrhy vrátí poslancům k novému projednání. Nový zákon zřejmě poputuje zpět do sněmovny mimo jiné i s návrhem, aby si gymnazisté, stejně jako ostatní středoškoláci, mohli vybrat, zda chtějí zkoušku dospělosti skládat také z matematiky, nebo zda si zvolí jiný předmět. Výbor hlasy všech přítomných schválil balík změn, ve kterém je i tato úprava.

GROSSOVA VLÁDA CHCE POŽÁDAT POSLANCE O DŮVĚRU 24. SRPNA Nově jmenovaná vláda Stanislava Grosse chce požádat Poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry v úterý 24. srpna. Ministři se na tom dohodli na svém prvním zasedání, na které přijeli rovnou po jmenování na Pražském hradě. Do té doby chce mít kabinet, složený z ministrů za ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody-DEU, dokončené programové prohlášení, které určí jeho priority na nadcházející dva roky. Další schůze vlády se uskuteční 17. srpna, řekl Jindřich Marek z tiskového odboru Úřadu vlády.

neděle, srpna 08, 2004

Špidla do EK

- GROSS SLÍBIL, ŽE JEHO VLÁDA BUDE ENERGICKY ŘEŠIT PROBLÉMY ZEMĚ Premiér Stanislav Gross (ČSSD) je přesvědčen o tom, že jeho koaliční tým nebude jen vládou udržovací, ale veškerou svoji energii vynaloží na řešení aktuálních i dlouhodobých problémů země. Gross to slíbil prezidentovi Václavu Klausovi po oficiálním jmenování nové vlády na Pražském hradě. Poté spolu se svými ministry na schodišti Pražského hradu zapózoval fotografům, položil květiny u památníku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí a pěšky po zámeckých schodech sešel dolů ke Strakově akademii na první zasedání kabinetu.

- ODBORNÍCI: EU ŽIVOT ČECHŮ PŘÍLIŠ NEOVLIVNILA, OBAVY SE NENAPLNILY Prvních sto dnů členství Česka v EU život Čechů a Češek podle odborníků zatím příliš neovlivnilo. I když se nenaplnily obavy občanů z výrazného zdražování, jejich postoje ke společné existenci 25 států se příliš nezměnily. Obyvatelé ČR patří stále k největším euroskeptikům. Podle výzkumu ve zlepšení životní úrovně doufala jen necelá čtvrtina Češek a Čechů. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) téměř polovina lidí nečekala, že se jejich životní podmínky změní. Zhoršení úrovně se naopak bála třetina občanů. Ve zlepšení věřil jen každý sedmý Čech a Češka.

- SOUD POŽÁDÁ EP O VYDÁNÍ ŽELEZNÉHO K TRESTNÍMU STÍHÁNÍ Česká justice požádá Evropský parlament (EP) o vydání europoslance Vladimíra Železného k trestnímu stíhání. Železný čelí v České republice několika obviněním. V úterý na tiskové konferenci v Praze prohlásil, že je mu naprosto lhostejné, zda ho EP do České republiky k trestnímu stíhání vydá. Procedura spojená s jednáním o zrušení imunity může v EP trvat měsíce, u složitých případů i déle než rok. Od roku 1979 do února 2001 dostal EP 92 žádostí o zbavení imunity, v 18 případech imunitu zrušil, řekl v červnu Bernd Kunzmann z Informační kanceláře Evropského parlamentu v Praze.

- ŠPIDLA HOVOŘIL S BARROSEM I O SVÉM PŘÍŠTÍM PŮSOBENÍ V EK Půlhodinku trvala první schůzka bývalého českého premiéra Vladimíra Špidly s předsedou příští Evropské komise José Barrosem; v Barrosově týmu by Špidla měl od listopadu nahradit dosavadního českého komisaře Pavla Teličku. Debatovali jsme o tom, jakou představu má předseda Barroso o fungování komise. Naše shoda byla dosti značná, řekl Špidla po schůzce, která se odehrála mezi čtyřma očima.

cinsky chocholaty pes prodej realit realitni kancelar reality nemovitosti byty NEMOVITOSTI NA PRODEJ BYTY NA PRODEJ POZEMKY NA PRODEJ PRONÁJEM NABÍDKA Realitní kancelář ADMIRAL kvalitni plastova okna prodej plastova okna